Koučování

Potřebujete učinit závažné rozhodnutí? Cítíte se nespokojen s aktuální životní situací? Potřebujete „nakopnout“ k tvůrčímu a efektivnímu řešení pracovních i rodinných problémů?

Koučování je partnerská spolupráce mezi mnou a vámi, jejímž cílem je maximalizace vašeho osobního i profesního potenciálu, nalezení a efektivnější využití vašich schopností a dovedností. Koučování je metodou učení.

Nejčastější témata koučování:

 • Nedovedu učinit závažné rozhodnutí
 • Nejsem spokojen se svými výsledky v pracovním i osobním životě
 • Celková pracovní nespokojenost a frustrace
 • Nevycházím se svými kolegy na pracovišti (se svým nadřízeným), kamarády, rodinou
 • Schází mi motivace řešit problémy
 • Mám chuť odejít a najít si jinou práci
 • Nedovedu si zorganizovat den
 • Chci posílit svoji autoritu

Cena

800 Kč za konzultaci (60 minut)

Terapie

Vytratila se vám ze života radost a štěstí? Trápí vás rodinné a vztahové problémy? Máte potíže v komunikaci s kolegy, známými, přáteli? Trápí vás pocity smutku a beznaděje? Můžete využít terapeutickou pomoc, která je zaměřena na zmírnění nebo úplné odstranění vašeho trápení.

Témata, se kterými vám mohu pomoci:

 • vztahové a partnerské problémy
 • rodinné problémy
 • ztráta životní vize
 • syndrom vyhoření
 • ztráta motivace

Způsob práce

Mým východiskem je zejména přístup zaměřený na řešení (solution-focused), jehož otcem je známý terapeut Steve De Shazer a jeho žena a kolegyně Insoo Kim Berg. Během konzultace rozvíjíme řešení (vizi), nikoliv problémy.

Cena

800 Kč za konzultaci (60 minut)

Poradenství

Chcete-li se zorientovat v důležitých okolnostech podstatných pro řešení problému a získat chybějící informace, nabízím konzultace formou poradenství.

Témata poradenství, která můžeme řešit:

 • výchova dětí
 • problémy s učením
 • volba profesní dráhy
 • rozjezd vašeho podnikání
 • komunikace
 • tréma
 • rodinné konflikty
 • a další

Cena

800 Kč za konzultaci (60 minut)

Zážitkový kurz Šuhaj 2020

Daleko od místa, kde žiješ, v horách, v pravé divočině, v zemi, kde se zastavil čas, začne naše dobrodružství a putování za poznáním sebe sama. Čeká nás cesta za hranici tvé komfortní zóny, plná výzev a rozhodnutí, která mohou ovlivnit fungování celé skupiny. Konstruktérem reality je každý z nás, nečekejte obyčejný výlet do přírody ani klidnou dovolenou v penzionu, kde máte zdánlivě všechno, ale bez přidané hodnoty. Ať již chceš poznat Ukrajinu, hledáš v životě novou cestu, kamarády, nebo chceš objevit nový kousek sebe, kurz je pro tebe. Mnohé z toho, co se naučíš a objevíš, ti zůstane na celý život.

Místo

Zakarpatská Ukrajina

Termín

19.–30. 8. 2020 (11 dní)

Věk

18–26 let

MÁM ZÁJEM

Co ti to dá?

 • Dovednost číst skupinové procesy. Budeš rozumět tomu, co se ve skupině děje a proč. Naučíme tě pracovat s normami, ovlivňovat atmosféru, přijímat rozhodnutí, vést skupinu.
 • Komunikační dovednosti. Naučíš se druhým říkat, co se ti na jeho chování líbí a nelíbí. Budeš zvládat reálnou i manipulativní kritiku. Naučíš se vyjadřovat své emoce.
 • Odolnost vůči zátěži. Naučíš se překonávat překážky (ne)všedního dne.
 • Autenticitu. Naučíš se být především sám sebou. Skupina ti nabízí bezpečné prostředí, nikdo tě nebude znát, není třeba „na něco si hrát“, naučíš se mít se rád takový, jaký jsi. Získáš zdravé sebevědomí.
 • Zpomalení z běžného dne. Nebudeme nikam pospíchat, hnát se za výsledkem.
 • Empatii. Naučíš se porozumět druhým a respektovat jejich vidění světa.
 • Přátelství. Budeme ten pravý tým, odpovědní jeden za druhého, a přesto každý sám za sebe.
 • Dovednosti spojené s pobytem v přírodě. Naučíme tě zajistit si jídlo, přístřeší, poradit si v nepříznivém počasí.

Zkrátka až se vrátíš, budeš nabitý zkušenostmi, které bys v hektickém světě hned tak nezískal, a které ti zajistí velkou výhodu ve všech oblastech tvého života.

V tomto kraji lesů, zvrásněném horami jako kus papíru, který se chystáme hoditi do kamen, žijí posud děje, jakým se bláhově usmíváme jen proto, že se u nás nestávají již po staletí. V tomto kraji kopců na kopcích a roklí v roklích, kde se v tlejícím soumraku pralesů rodí prameny a umírají prastaré javory, jsou posud začarovaná místa, odkud se ještě nikdy nedostal ani jelen, ani medvěd, ani člověk …

-- Ivan Olbracht, Nikola Šuhaj loupežník

Cena kurzu

Cena kurzu je 11 999 Kč.
Sleva 1000 Kč pro tebe za doporučení.
Sleva 1000 Kč za přihlášení do 31. 12. 2019.
Možnost splátkového kalendáře.

V ceně kurzu je zahrnuto ubytování na vybraných místech, vybavení na vaření a bivakování, strava, cestovní pojištění, doprava z Michalovců (Slovensko) na Ukrajinu a zpět, přejezdy místní dopravou, zkušení instruktoři včetně kvalifikovaného zdravotníka.

V ceně není zahrnuta doprava do Michalovců – částka za jednu cestu se pohybuje kolem 500 Kč u společnosti Student Agency nebo Flixbus (konkrétní spoj, na který si jízdenku případně zakoupit, zašleme v dostatečném předstihu).
předběžná přihláška

Nejčastější dotazy

Klikni pro zobrazení odpovědi

Kdo kurz vede?

Instruktor zážitkového kurzu

Jakub Vlach

terapeut, kouč, pedagog, lektor

Jakub se více než 10 let věnuje rozvoji měkkých dovedností; pracuje se studenty, pedagogy, malými i staršími dětmi, manažery firem; rád se vzdělává, cestuje a vymýšlí nové věci. Jeho parketou je oblast komunikace, sebezkušenostní učení a práce se skupinovou dynamikou. Na Šuhajovi je hlavním instruktorem. Vystudoval sociální pedagogiku (Mgr.) a vychovatelství pro speciálně výchovné instituce (Mgr.), absolvoval přes 1000 hodin dalšího vzdělávání (např. komplexní výcvik v systemické supervizi a koučování pro pomáhající profesionály, sebezkušenostní výcvik KVP pro vedení tříd a skupin osobnostního rozvoje, výcvik měkkých dovedností pro práci se skupinou). Aktuálně pracuje jako metodik a koordinátor vzdělávání ve SVČ Kroužky pro děti Praha, věnuje se soukromé praxi (spoluvize.cz) a externě spolupracuje s mnoha dalšími subjekty (např. Vzdělávací institut Středočeského kraje, Národní institut dalšího vzdělávání apod.). Více si o něm můžete přečíst tady.

Instruktor zážitkového kurzu

Anička Müllerová

pedagog, lektor, zdravotník

Práce se skupinou je náplní jejího života. Ať už jí dáte prvňáky nebo dospělé, s každou partou si dokáže poradit. Zkušenosti má s pořádáním táborů v duchu zážitkové pedagogiky, lyžařských kurzů, výprav do neznáma i vedením volnočasových klubů. Ve volném čase ráda čte, cestuje, především chodí po horách a toulá se krajinou. „V podstatě vyrostla v přírodě,“ jak sama dodává. Zajímá se o komunikaci, práci s atmosférou, témata týkající se ženství a hledání identity. Toho času studuje na Pedagogické fakultě UK obor učitelství pro 1. stupeň.

Instruktor zážitkového kurzu

Ondra Vála

pedagog, lektor, chovatel

Vztah člověka s přírodou, to je smysl Ondrova života. Primárně se soustředí na faunu evropských zemí a na živočišnou produkci. Dovede porodit tele, zabít slepici, vykuchat rybu i nakrmit včely a tyto dovednosti může předat i vám. Ondra je dříč, který je zvyklý pracovat naplno, pokud v práci vidí nějaký vyšší smysl. Ve volném čase se věnuje rodině a zdokonalování v mentoringu a leadershipu. Jeho daru pozitivního myšlení, entusiasmu a vytváření „feelingu“ ve skupinách si všimlo několik organizací, které mu umožnily práci na různých projektech včetně této výzvy.