Koučování

Potřebujete učinit závažné rozhodnutí? Cítíte se nespokojen s aktuální životní situací? Potřebujete „nakopnout“ k tvůrčímu a efektivnímu řešení pracovních i rodinných problémů?

Koučování je partnerská spolupráce mezi mnou a vámi, jejímž cílem je maximalizace vašeho osobního i profesního potenciálu, nalezení a efektivnější využití vašich schopností a dovedností. Koučování je metodou učení.

Nejčastější témata koučování:

 • Nedovedu učinit závažné rozhodnutí
 • Nejsem spokojen se svými výsledky v pracovním i osobním životě
 • Celková pracovní nespokojenost a frustrace
 • Nevycházím se svými kolegy na pracovišti (se svým nadřízeným), kamarády, rodinou
 • Schází mi motivace řešit problémy
 • Mám chuť odejít a najít si jinou práci
 • Nedovedu si zorganizovat den
 • Chci posílit svoji autoritu

Cena

1200 Kč za konzultaci (60 minut)

Místo konání

Koučovací rozhovor může po domluvě proběhnout u Vás na pracovišti nebo v prostorách kliniky JABEC na adrese Mánesova 3, Praha 2 - poblíž stanice metra Muzeum. K dispozici je plně vybavená konzultační místnost.

Terapie

Vytratila se vám ze života radost a štěstí? Trápí vás rodinné a vztahové problémy? Máte potíže v komunikaci s kolegy, známými, přáteli? Trápí vás pocity smutku a beznaděje? Můžete využít terapeutickou pomoc, která je zaměřena na zmírnění nebo úplné odstranění vašeho trápení.

Témata, se kterými vám mohu pomoci:

 • vztahové a partnerské problémy
 • rodinné problémy
 • ztráta životní vize
 • syndrom vyhoření
 • ztráta motivace

Způsob práce

Mým východiskem je zejména přístup zaměřený na řešení (solution-focused), jehož otcem je známý terapeut Steve De Shazer a jeho žena a kolegyně Insoo Kim Berg. Během konzultace rozvíjíme řešení (vizi), nikoliv problémy.

Cena

1200 Kč za konzultaci (60 minut)

Místo konání

Terapie může po domluvě proběhnout u Vás na pracovišti nebo v prostorách kliniky JABEC na adrese Mánesova 3, Praha 2 - poblíž stanice metra Muzeum. K dispozici je plně vybavená konzultační místnost.

Poradenství

Chcete-li se zorientovat v důležitých okolnostech podstatných pro řešení problému a získat chybějící informace, nabízím konzultace formou poradenství.

Témata poradenství, která můžeme řešit:

 • výchova dětí
 • problémy s učením
 • volba profesní dráhy
 • rozjezd vašeho podnikání
 • komunikace
 • tréma
 • rodinné konflikty
 • a další

Cena

1000 Kč za konzultaci (60 minut)

Badatelské kroužky v ZŠ Spojenců

Pokusománie

Zvládneš si vyrobit elektřinu a „ochočit“ plechovku? Proč dovede vodoměrka chodit po vodě? Víš, proč se lodě nepotopí? Umíš nafouknout balónek jinak než pusou? Proč se nám lépe plave ve slané vodě? Nejen na tyto otázky nalezneme odpověď během 30 lekcí. Vyrobíme si pravý vulkán, korálový ostrov, podmořskou sopku, horkovzdušný balón, karamel, pěnový vodopád, tajný vzkaz pomocí neviditelného inkoustu, kelímkový telefon, vyvoláme džina nebo si připravíme roztok, který bude měnit barvu z modré na bezbarvou a naopak.

Mladý technik

Víte, co je to elektrický obvod, a proč musí být „uzavřený“? Jak si můžeme vyměnit vypínač u lampičky na nočním stolku? Víte, co jsou to vodiče a jak se vodivost dá odhalit? Jak zařídíme, aby nám žárovka svítila méně, než chceme? Co vše můžeme na elektřině změřit? Proč máme v domácnosti pojistky a jističe? Jak se dostane elektřina k nám domů? Nejen na tyto otázky nalezneme odpověď během patnácti lekcí. Naučíme se základům elektrikářské práce, vyměníme si rozbitý vypínač, zapojíme si zásuvku nebo žárovku do objímky, zvládneme výrobu vlastní svítilny, domácího alarmu nebo práci s nářadím - zapomenout nesmíme ani na zábavnou stavebnici Boffin.

Kde bude kroužek probíhat?

Přímo v budově ZŠ Spojenců. Děti si vyzvednu ve družině a po skončení kroužku je opět do družiny odvedu.

Kdy bude kroužek probíhat?

Každé úterý od 13:00 do 14:00 - kroužek Pokusománie (první lekce proběhne 19. 9. 2023)

Každé úterý od 14:05 do 15:05 - kroužek Mladý technik (první lekce proběhne 19. 9. 2023)

Pro koho je kroužek určen?

Pro žáky 1. – 3. třídy ZŠ (Pokusománie)

Pro žáky 3. – 5. třídy ZŠ (Mladý technik)

Kolik to stojí?

1850 Kč za pololetí (15 lekcí). V ceně je zahrnut materiál, pracovní sešit pro děti, pronájem prostor, pedagogický dozor apod.

Dokdy je nutné se přihlásit?

V případě zájmu je nutné vyplnit online přihlášku nejpozději do 15. 9. 2023. Po přihlášení vám budou zaslány pokyny k platbě, na požádání faktura.

PŘIHLÁŠKA
Smluvní podmínky
......

--

Kdo kroužek vede?

Instruktor zážitkového kurzu

Jakub Vlach

terapeut, kouč, pedagog, lektor

Jakub se více než 10 let věnuje rozvoji měkkých dovedností; pracuje se studenty, pedagogy, malými i staršími dětmi, manažery firem; rád se vzdělává, cestuje a vymýšlí nové věci. Jeho parketou je oblast komunikace, sebezkušenostní učení a práce se skupinovou dynamikou. Je autorem mnoha metodických materiálů pro výuku zájmových kroužků. Vystudoval sociální pedagogiku (Mgr.) a vychovatelství pro speciálně výchovné instituce (Mgr.), absolvoval přes 1000 hodin dalšího vzdělávání (např. komplexní výcvik v systemické supervizi a koučování pro pomáhající profesionály, sebezkušenostní výcvik KVP pro vedení tříd a skupin osobnostního rozvoje, výcvik měkkých dovedností pro práci se skupinou). Aktuálně pracuje jako koordinátor vzdělávání ve SVČ Kroužky pro děti Praha, pedagog na ZŠ, věnuje se soukromé praxi (spoluvize.cz) a externě spolupracuje s mnoha dalšími subjekty (např. Vzdělávací institut Středočeského kraje, Národní institut dalšího vzdělávání apod.). Více si o něm můžete přečíst tady.